מעצרים

negative-space-two-hands-in-handcuffs-lean-on-bars-of-a-prison-cell.jpg

המעצר הוא אחד הרגעים הקשים בהליך הפלילי, לפתע נשללת החירות ומאדם חופשי כעת העצור נתון תחת מכבש לחצים ענק ועל כן ישנה חשיבות מכרעת לעורך דין פלילי לגבי שחרר ממעצר.

הסיכוי לשחרור מוקדם מן המעצר עולה בכמה מונים כאשר עצור נעזר בשירותיו של עורך דין מעצר.

עורך דין פלילי מעצרים יודע לשאול את השאלות הנכונות בהארכות המעצר מעת לעת ויודע למצוא את השלב במעצר של החשוד / נאשם בו השחרור יהיה מתבקש.

עורך דין פלילי לירון בטיטו בעל ניסיון בתיקי מעצר וביניהם תיקים בעלי פרופיל תקשורתי גבוה מאוד בהם שוחררו לקוחותיו בעבירות החמורות ביותר תוך הקפדה על שקיפות אל מול הלקוח.

ככלל, החוק קובע כי תמיד יש להעדיף מעצר בצו שופט אך לעיתים ניתן לעצור אדם במעצר ראשוני ללא צו שופט ולאחר מכן להביאו בפני שופט להארכת מעצרו.

עצרו אותי מה קורה עכשיו?

לעניין זה יש להסתכל על כמה פרמטרים:

ראשית באיזה סוג מעצר מדובר (מעצר ראשוני / מעצר ימים / מעצר עד תום ההליכים)?

 במעצר ראשוני השוטר לוקח את העצור איתו לתחנה וניתן להורות על מעצר 24 שעות בטרם יראה שופט.

חשוב לזכור שהשוטר אינו חבר גם אם הוא הכי נחמד בעולם, וכל פעולה שתעשה מרגע המעצר ישנה חשיבות ועל כן חשוב להיוועץ במשרד עורכי דין פלילי.

במעצר ראשוני שיקול הדעת לשחרור ניתנת לקצין המשטרה, כבר כאן ישנה חשיבות עצומה לעורך דין פלילי מעצרים אשר כבר בשלב זה יעלה טענות וינסה להוביל לשחרור העצור לפני שיראה שופט. נוסף על כך עורך דין פלילי מעצרים יכול להיכנס אל תא המעצר בכל שעה במהלך המעצר הראשוני והוא כלי מאוד חשוב ללקוח בשעות הללו.

עורך דין פלילי מעצרים ייעץ ללקוח לפני החקירה ויזהיר אותו מפני תרגילי חקירה שעתידים לבצע לו, ולעזור לו להיחלץ מהמצב שהוא נמצא בו.

 

כעבור 24 שעות מהמעצר, העצור יובא בפני שופט בית משפט השלום להליך שנקרא מעצר ימים שבו השופט יחליט האם לשחרר את העצור או לבצע הארכת מעצר במספר ימים (עד כ-30 ימים ובהתאם לחוק) כאן עורך דין פלילי מעצרים ישאל שאלות את החוקר וינסה להבין ממנו איזו סיבה יש להשאיר את החשוד במעצר ולטעון מדוע יש להורות על שחרור ממעצר. (קרא עוד על מעצר ימים)

לאחר שהוגש כתב אישום ישנו הליך נוסף הנקרא מעצר עד תום ההליכים שבו רצוי ביותר להיוועץ בעורך דין פלילי, עורך דין פלילי מעצר עד תום ההליכים כי בהליך זה ניתן לעצור אדם עד תום התיק המשפטי נגדו (9 חודשים). (קרא עוד על מעצר עד תום הליכים)

 

מה יהיה איתי לאחר מכן?

חשוב להדגיש כבר עכשיו גם אם אדם נעצר זה עדיין לא הופך אותו לעבריין, אך עדיין החברה מתייחסת באופן שונה לצערנו לאדם שנעצר בעברו. על מנת להשתחרר ממעצר בנזק הקטן ביותר יש להיוועץ בדחיפות עם עו"ד פלילי טוב אשר מכיר את דיני המעצרים היטב, אשר יוביל את הליכי המעצר אל חוף מבטחים.

עו"ד פלילי לירון בטיטו זמין לשירותך ולהילחם על החירות שלך 24/7 בכל מקום בארץ